Създаване и развитие на отворена образователна система, която формира устойчиви знания, любознателност, отговаря на променящата се външна среда и предоставя подходящо образователно съдържание през целия живот. Фокусиране върху придобиването на компетентности, необходими за активен граждански, професионален и личен живот. Намаляване неравенствата в достъпа до качествено образование и проправяне пътя за максимално развитие на потенциала на децата, учениците и студентите. Изграждане на образователна система, която улеснява достъпа до качествено, общо образование за всички ученици и студенти, независимо от техните лични качества или социо-икономически условия, в които живеят. По-голям акцент върху индивидуализацията на образованието, развиване потенциала на всеки индивид. Промяна в начина на финансиране на учебните заведения. Премахване на модела парите следват ученика и делегираните бюджети.
Преосмисляне на учебното съдържание и строг подбор на учебните програми. Реформа в образованието, основана на качеството на знанията в целия образователен процес, възпитаване в християнски ценности и морал, национално самочувствие и достойнство. Включване на Министерство на културата като стратегически партньор при организиране на инициативи, конкурси в училищата. Съставяне на критерии за оценка на креативността, таланта и постиженията на подрастващите. Създаване на фонд за подпомагане на талантливи деца, включително насърчаване и финансиране на международни участия в олимпиади и научни състезания.
Ефективно и ефикасно използване на финансовите средства за култура. Запазване и развитие на културното наследство на България за следващите поколения. Възстановяване на малки културни обекти, възстановяване на читалищната дейност и запазване уникалността на културното наследство в отделните региони на страната. Развиране на творческата индустрия 4.0. Стимулиране, оценяване и позициониране разнообразието от художествено и културно изразяване, достъп и участие като неразделна част от по-широката културна и творческа екосистема на България.
Преразглеждане на Закона за закрила и развитие на културата –разграничение между културните институти, конкурси, финансиране, стандарти. Стимулиране мениджмънта на културните институции - театри, библиотеки, музеи, читалища.
Нов Закон за радио и телевизия – нов контролен орган, ясни правила за работа, надзор и финансиране. Засилване ролята на БНТ като средство за образоване и възпитание. Формиране на култура на общуване извън социалните мрежи. Създаване на фонд „Кино“.